Диски

Обсуждение компьютеров, ПО и Интернета
Cooll

Диски

Сообщение Cooll » Чт ноя 15, 2007 14:26

Ще й досі пам’ятаю далекий 2001 рік. Рік, коли по «ящику» вперше оголосили про випуск дисків багаторазового запису RW. Це було приємне розчарування для мене… Факт того що величезний їхній недолік то була велика ціна – і породжував в мені почуття дикого розчарування та смутку, водночас приємним моментом залишалось те, що «перспективу» ніхто не відміняв. Перспектива того, що колись він все ж таки буде мій. Але це зовсім інша історія.
Часи минають , технології розвиваються. Техніка котру ми купуємо сьогодні – завтра вже буде безнадійно застарівша. За вікном 2007 рік. Я маю вже старенький CDRW і купу дисків до нього. Нормально...., але хочу ще більше. Така вже людська натура. Поговоримо сьогодні про технологію Blue-Ray. Дещо про неї… Це диски та приводи до них. Дослівно назва перекладається як «голубий промінь». Лазер голубого кольору. Технологія основана на багатошарному (рос. многослойному) запису інформації. Багатошаровість то звичайно добре, якщо розцінювати її як успішно реалізовану інновацію, але водночас це і є ступором для розвитку «блюрея». Давайте подумаємо. Зараз в широкому вжитку диски ємкістю 20-25 GB.
На підході 4-х шарові диски компанії «Hitachi» які можуть вміщувати в себе 100 GB, а це вже дуже круто…
...а як вам диск на 200 GB ? Казка ? Ні, реальність. 8-ми шарові диски будуть доступні покупцю у 2008 році. Але як завжди є одне «але» - це дестабілізація та зменшення сили сигналу, рівень якого падає з кожним новим шаром. Вирішення цієї проблеми – основна задача інженерів «Hitachi» на даний момент. Добре. З перспективою розвитку розібрались. Давайте тепер глянемо «правді у вічі» і погортаємо прайс-листи компаній які пропонують Blue-Ray приводи та диски.

Середня ціна дисків:

* BD-R від 20 – 50 грн.

* BD-RE від 100 – 175 грн.

Середня ціна приводів:

* BD-читалки від 1300 грн.

* BD-читалки\писалки від – 2500 грн.

Не дешеве задоволення, правда:D ? Альтернатива Blue-Ray – HD DVD далеко по цінам не втікла (при тому, що вміщує «всього-навсього» 15 GB), більше всього, що HD DVD вимруть з часом , не витримавши конкуренцію з Blue-Ray . Це моя власна думка основана на аналізах продаж та розвитку технологій.

Ось наприклад «Sony» планує випуск своєї приставки Playstation 3 з вмонтованим приводом «Блю-рей», і HD DVD, можливо, залишиться позаду. Я б особисто не рекомендував купляти HD DVD привід, перспектива його туманна. Вибираємо Blue-Ray , але потрібно зачекати. Зараз брати їх не розумно з точки зору економії коштів. Через рік планують вийти у світ RW приводи за 150-250$. Ну і розходні матеріали - диски, теж впадуть у ціні і наберуть вагу (в ГБ Smile). Ось у цій коротенькій експрес-статті ми ознайомились з новими технологіями дисків великих об'ємів.

П.С.

Навіть Blue-Ray і HD DVD – це вже вчорашній день, так як з’явились зовсім нові «голографічні диски» 8)

Вернуться в «Компьютеры»